Mes

rainbow

Neseniai Vilniuje, Pilaitėje, duris atvėrė Krikščioniškas vaikų darželis. Darželio steigėjo atstovas, reformatų kunigas Raimondas Stankevičius sako, kad pagrindinė naujojo darželio ypatybė – jo bendrakrikščioniškumas: čia laukiami visi vaikai, nepriklausomai, kokią tikėjimo kryptį - ar išvis jokios – yra pasirinkę jų tėveliai.

Krikščioniškos vertybės – meilė, atsakomybė, dora, drąsa – darželio darbuotojų bus perduodamos mažiesiems, remiantis Dievo Žodžiu, bet paprastai, smagiai ir žaismingai. Dievas yra kūrybingas ir turintis puikų humoro jausmą – šios savybės, tikėtina, ras atgarsį mažose širdelėse.

Į klausimą, ar nenuogastauja, kad gali rastis tėvelių, kurie nesiryš leisti savo atžalų į tokį darželį, prisibijodami, kad jų vaikučiai bus be atvangos mokomi melstis, giedoti ir pan., kunigas atsakė:

Nemanau, kad trimečiui galima išdėstyti rimtas tikėjimo doktrinas. Šis darželis bus skirtas 3 - 6 metų amžiaus vaikams. Be abejonės, skleisime Gerąją Naujieną, Dievo Žodį per žaidimus, giesmeles ir viliuosi, kad mažieji nuo mažumės girdėję Vaikišką Bibliją, turės daugiau paskatų išlikti dorais, tikinčiais ir atsakingais žmonėmis visą gyvenimą“.

Krikščioniškas vaikų darželis pasitinka mažuosius jaukia aplinka, rūpestingomis auklėtojomis ir lanksčiu prie tėvelių poreikių taikomu lankomumo grafiku.

Viktorija Liauškaitė

Tuojau po Naujųjų, sausio 5-ąją, Vilniuje duris atvers Krikščioniškas vaikų darželis. Jo atidarymo džiaugsmais ir rūpesčiais dalijasi Vilniaus evangelikų reformatų parapijos klebonas ir šio darželio steigėjo atstovas kun. Raimondas Stankevičius.

Kunige Raimondai, kokios priežastys paskatino įkurti būtent tokį vaikų darželį?

Niekam ne paslaptis, kad Bažnyčia „sensta“. Dievo surinkime dažniau sutinkame garbaus amžiaus žmones. Norint, kad Bažnyčia „atjaunėtų“, turime rasti būdų – žodžių, veiksmų, kurie rastų atsaką jaunimo protuose ir širdyse. O pradėti reikia.. nuo pradžių - mažiausių Dievo tvarinėlių. Pagrindinis Reformacijos šūkis - grįžti prie ištakų. Manau, pats metas ir mums, krikščionims, atsinaujinti: kloti tikėjimo pagrindus, sėti vaikų širdyse meilę Dievo žodžiui, šviesai.

Pokategorės

Vizija

Išmokyti vaiką visko, kas yra gera ir naudinga, kad paskui būtų ,,pasirengęs kiekvienam geram darbui" 2 Tim 3,17

Krikščioniškam vaikų darželiui, kaip kitoms visuomeninėms ir kai kurioms valstybinėms organizacijoms ir įstaigoms yra Įstatymu suteikta teisė gauti paramą iš valstybės biudžeto. Kam ir kokio dydžio parama bus suteikta priklauso ne nuo valstybės vadovų, bet nuo pačių dirbančių ir pajamų mokestį mokančių piliečių.

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2012 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. VA-16 buvo patvirtinta naujos redakcijos Prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) politinėms partijoms FR0512 forma (03 versija) ir papildomo lapo FR0512P forma (03 versija).

Esminė FR0512 formos (03 versija) naujovė, kad kiekvienais metais nereikėtų teikti prašymo, siekiant paremti tuos pačius paramos gavėjus, numatyta, kad, pateikdamas vieną FR0512 formą (02 versiją), gyventojas pasirinktiems paramos gavėjams galės paskirti sumokėto pajamų mokesčio dalį per tęstinį laikotarpį.

Maksimalus tęstinis laikotarpis yra 5 mokestiniai laikotarpiai (t. y. praėję pastarieji ir 4 ateinantys kalendoriniai metai). Pavyzdžiui, siekiant paskirti 2016, 2017, 2018, 2019 ir 2020 m. mokestinių laikotarpių pajamų mokesčio dalį, pakaks  pateikti tik vieno - 2016 m. - mokestinio laikotarpio prašymą, jo E5 laukelyje įrašius 2020 m. Pagal tokį prašymą pajamų mokesčio dalis bus pervedama ne tik nuo 2016 m., bet ir nuo 2017, 2018, 2019 ir 2020 metų mokestinių laikotarpių pajamų, todėl gyventojui nereikės kreiptis į mokesčių administratorių dėl pajamų mokesčio dalies skyrimo nuo 2016 - 2020 m. mokestinių laikotarpių pajamų.

Prašymą skirti paramą (FR0512 formą) gyventojas gali pateikti tik pats per Elektroninio deklaravimo sistemą, atnešdamas prašymą į VMI arba atsiųsdamas paštu. Patogiausias ir greičiausias  būdas yra elektroninis per EDS: https://deklaravimas.vmi.lt . Gyventojai, neturintys galimybių pateikti prašymą elektroniniu būdu, gali pildyti iš www.vmi.lt tinklapio atsisiųstą FR0512 (03 versija) formos šabloną

Prašymus skirti paramą reikėtų pateikti iki šių metų gegužės 2 dienos.

Viešošios įstaigos Krikščioniškas vaikų darželis duomenys, reikalingi formos FR 0512 pildymui:

1. Paramos gavėjo identifikacinis numeris 302848907

2. Paramos gavėjo pavadinimas Viešoji įstaiga Krikščioniškas vaikų darželis

3. Paramos gavėjo adresas  – Vydūno 20-43, Vilnius

4. VšĮ Krikščioniškas vaikų darželis sąskaitos Nr.  LT194010051002156170 AB DNB bankas 40100

Užpildę ir pateikę šią formą vietinei mokesčių inspekcijai, Jūs nukreipsite savo sumokėto pajamų mokesčio 2 procentus, kaip valstybės paramą krikščioniškam vaikų ugdymui. Prašome, pasinaudokite šia valstybės suteikta teise skirti paramą ten, kur Jūsų manymu yra verta. Skirdami valstybės pinigus Krikščioniškam darželiui, Jūs paremsite vaikų auklėjimą, ugdymą, leisite mažutėliams geriau pažinti Viešpatį.

Informuojame, kad uo 2020 m. sausio 1 d. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau — EDS). Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai Prašymai  nebus  nagrinėjami.

Primename, iuos Prašymus už 2019-sius metus FR0512 (3) turite pateikti mokesčių inspekcijai iki 200 metų gegužės 1 dienos