Naujienos

Laisvos vietos

Mes tikime, kad kiekvienas vaikas yra ypatingas  ir norime jūsų vaikui suteikti visa, kas geriausia – pedagogines žinias ir patirtį apjungę su Dievo meile, išmintimi ir kantrybe sieksime, kad jūsų vaikui čia būtų įdomu, prasminga, linksma ir saugu. Daugiau apie mus galite sužinoti užsukę į darželį adresu Vydūno g. 20 – 43, Vilniuje arba paskambinę telefonu +37061467732.

Laisvos vietos:
1

                                                                                                                                                                                                        Kelionės dienoraštis

 Lietuvą palikome lietingą, vėjuotą ir šaltą balandžio 5-osios vakarą. Pakeliui į Klaipėdą šmėsteldavo mintis - tokiu baisiu oru keltas tikrai nepajudės iš vietos.

Artėjant link Žemaitijos, dangus vis giedrėjo, o privažiavus uostą išvydome ramią, kur ne kur bangelėmis besidžiaugiančią jūrą. Ir aišku, maršrutas Klaipėda - Karlshamn‘as – neatidėtas, keltas pajudėjo. Išgirdome informaciją: atstumas - 400 km., greitis - 39 km/h. Dar sužinojome, kad kelte bus vykdomi remonto darbai, reiškia kitą krantą pasieksime tik po 15 val.  Meluočiau, jei sakyčiau, kad kelionė neprailgo. Kartais atrodė, kad linguojam vietoje, tačiau 12 val. vietos laiku, laivas jau metė inkarą kitame krante.

 Švedija pasitiko saulėtu dangumi, o Onutė garuojančiais pietumis ir pilna dviejų dienų darbotvarke.

 Pažintį su Vaxjo miesteliu pradėjome jau balandžio 6-osios vakarą. Pirmiausia aplankėme Teleborgo vandens bokštą, dar vadinamą Aido bokštu, po kurio įgaubtu dugnu net mažiausias garsas virsta 50 kartų stipresniu aidu ir kartojasi apie 12 kartų. Tuo įsitikinome ir mes patys sugiedoję ,,Dieve Tėve mielas“. Aplankėme Teleborgo pilį, kuri iškilmingai puikuojasi ant  Trumeno ežero kranto ir pastatyta XIX a. pabaigoje, tačiau savo architektūra primena Viduramžius. Sužinojome, kad Vaxjo universitetas turi 14 000 studentų, daugiausiai studijuojančių verslo valdymą. Veikia 27 bendrojo lavinimo mokyklos, 11 gimnazijų bei technikumų ir 5 specialiosios ir aukštesniosios mokyklos suaugusiems. Toliau savo maršrutą tęsėme aplankydami DOMKYRKAN  - didingą liuteronų katedrą ir šalia esantį Linėjaus parką, kurį sodinti pradėjo Gėlių karalius Karlas Linėjus. Vėliau dar aplankėme Skogslykanskyrkogarden – miesto kapines. Vakaras atėjo nepastebimai, atnešdamas ramios nakties sapnus.

Balandžio 7-osios ryte apsilankėme Equmeniakyrkan (suvienytoji) bažnyčioje, kur mus maloniai sutiko čia tarnaujanti pastorė Cicci. Taip pat čia susipažinome ir su jaunu pastoriumi Johan bei vaikų tarnautoja Karolina. Apžiūrėjus bažnyčios plotus, išklausius pasakojimo apie čia vykstančią veiklą, išvykome į ,,Kristen Forskola“ (Krikščionišką vaikų darželį). Čia mus svetingai sutiko darželio direktorė Marie Svensson. Šis krikščioniškas darželis pristatytas, kaip pats geriausias mieste, kuris jau skaičiuoja 40-ies metų jubiliejų. Darželio direktorė išsamiai papasakojo apie darželio bendruomenę, pedagogus, apie veiklą, ugdymą, išsikeltus tikslus, apie bendravimą su tėvais, net apie vaikučių valgiaraštį. Apžiūrėjus abiejų namelių grupes, atsisveikinome iki rytojaus. Ryt ryte stebėsime praktinę veiklą darželyje.

Vakare susitikome su pastoriumi GORAN Bondesson atvykusiu iš Stokholmo. Visi kartu prisiminėme dar neišblėsusius įspūdžius iš kelionės į Lietuvą (prieš kelias savaites švedų delegacija lankėsi Lietuvoje), pasidalinome mintimis ir rūpesčiais apie Lietuvos Evangelikų reformatų bažnyčią, apie prieš tris mėnesius gimusiu kūdikiu – Krikščionišku vaikų darželiu Vilniuje, apie planus ir numatomus darbus. Nuoširdus ir ilgas pašnekesys palietė ne tik Vaxjo ir Vilniaus, bet ir Panevėžio, Biržų parapijų problemas, iššūkius, džiaugsmus bei vargus. Kalbėjome apie artėjančias vasaros stovyklas, ypač sporto stovyklą Kėdainiuose, kurios partneriai jau antri metai yra Švedijos suvienytoji Bažnyčia.

Balandžio 8-oji prasidėjo Krikščioniškame darželyje. Jau iš pat ryto čia virė darbas. Kas lipdė, kas piešė, kas karpė, o kažkas apsiėmė mums draugiją palaikyti. Sužinojome, kad mažiausieji šiandien keliaus į žygį. Susipakavę į karučius visą reikalingą įrangą, mažyliai išjudėjo gaudyti saulės spindulių. Ir mūsų nuostabai lauke jie praleido visą dieną: čia jie žaidė, užkandžiavo, net knygutes skaitė susėdę smėlio dėžėje.

Vyresnieji pasiliko grupėje. Tą dieną klausėsi auklėtojos Emellie pasakojimo apie Paskutinę vakarienę, Nukryžiavimą ir Prisikėlimą. Patys dėliojo įvykius flanelografo lentoje. Už gerą darbą – apdovanojimas – pilnas dubenėlis vaisių! Po to knygučių skaitymas, klausimai-atsakymai, diskusijos... Atėjus metui pietauti patys padengė stalą, o susėdus valgyti patys apsitarnavo: tepė sviestą, pylė pieną, krovė į lėkštutes troškinį.

Džiaugiuosi, kad galėjom susipažinti su švediško darželio nepagražinta kasdienybe, labai įvairiomis veiklos formomis. Parsivežėm glėbį kūrybinių idėjų, kurias bandysime pritaikyti ir savo darželyje.
Spaudžiant ranką Krikščioniško darželio direktorei Marie Svensson, sutarėme dėl tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo, dėl ryšių palaikymo, dėl gerosios patirties pasidalinimo ir dėl pažado, kad artimiausiu metu, aplankys Lietuvą.

O tuo pat metu, kol veikla vijo veiklą Krikščioniškame darželyje, kun. Raimondas susitiko su dar vienu Švedijos suvienytosios bažnyčios pastoriumi Goranu Holmbergu. Jis pasidalino krikščioniškų futbolo stovyklų patirtimi, kurias švedai organizuoja Afrikoje, Azijoje bei Rusijoje. Gavome kvietimą kartu organizuoti futbolo stovyklą Kaliningrade. Kartu susitikime dalyvavo mums gerai pažįstami Vaxjo parapijos ryšių su Lietuva komiteto nariai Arne, mus beveik visur lydėjusi Onute Gurvičiene bei Torbjòrn‘as.

Vėliau dalyvauta Konfirmantų mokymuose. Įdomu tai, kad dviejų broliškų Bažnyčių konfirmantai ruošiami kartu. Dalyvavome vaikų renginyje broliškoje Ulriksbergs kyrkan Bažnyčioje.

Balandžio 9-osios rytą pradėjome Equmeniakyrkan bažnyčioje, stebint pačių mažiausiųjų grupės ,,Trall och sprall“ pamokėlę. Mažyliai, vos metukus perkopę pypliukai, kartu su savo tėveliais dalyvavo muzikinėje veikloje. Patys šilčiausi jausmai kuteno širdį matant putlias rankytes, bandančias pataikyti į taktą, trepsinčias pėdutes ir nustebusias akytes, kuomet mama ir tėtis staiga virsta drambliu, žirafa, ar lietaus lašeliu...

Labai dėkingi esame Vaxjo parapijai už kelionę, už pasidalinimą gerąja patirtimi, už šiltą bendravimą, už galimybę pasimokyti, pasisvečiuoti, susipažinti su Švedų kultūra, nacionaliniu maistu... Tikimės prasmingo bei visiems naudingo bendradarbiavimo ir ateityje.

VšĮ Krikščioniškas vaikų darželis direktorė
Džiuljeta Stankevičienė

 

 

ev.lt