Naujienos

Laisvos vietos

Mes tikime, kad kiekvienas vaikas yra ypatingas  ir norime jūsų vaikui suteikti visa, kas geriausia – pedagogines žinias ir patirtį apjungę su Dievo meile, išmintimi ir kantrybe sieksime, kad jūsų vaikui čia būtų įdomu, prasminga, linksma ir saugu. Daugiau apie mus galite sužinoti užsukę į darželį adresu Vydūno g. 20 – 43, Vilniuje arba paskambinę telefonu +37061467732.

Laisvos vietos:
1

 Šią savaitę išskirtinį dėmesį skyrėme knygai, žodžiui. Labai sužavėjo idėja minėti pasaulinę knygos dieną, kuri gimė Katalonijoje (Ispanija). Čia nuo senų laikų gyvuoja tradicija dovanoti rožę pirkėjui, įsigijusiam knygą.

 

Šią dieną pažymėjome ir mes. Diskusijos rutuliojosi apie tai, kodėl, kaip ir kur švenčiama knygos diena? Sužinojome, kad pasaulinė knygos diena švenčiama visame pasaulyje. Kalbėjome apie seniausias ir skaitomiausias knygas. Lyginome, matavome, kilnojome, dėliojome, vartėme...

Klausėmės istorijų apie knygas ir iš jų. Patyrėme didelį džiaugsmą ir patys prisiliesdami prie knygos kūrimo, savo minčių surikiavimo žodžiais ir piešiniais. Procesas ilgas, bet labai įdomus: iš antrinių žaliavų patys gaminome popierių. O ir pačios knygos kūrimas beveik nebuvo chaotiškas. Pasirodo tai nėra sudėtinga, jei galvoje sukasi, zvimbia, knibžda mintys. Viską padalinome į mažus žingsnelius ir juos darėme paeiliui: sugalvojome, užrašėme, iliustravome, apipavidalinome, surišome. Ir užuodėme naujos, ką tik ,,išleistos“ knygos kvapą!

Galiu drąsiai teigti, mūsų darželyje negalioja pamąstymai, kad šiuolaikinės IT technologijos užslopino norą skaityti, kad užrašytą žodį nukonkuravo kompiuteriniai žaidimai. Ir šią savaitę, ir kiekvieną rytą pradedame su knyga. Žodis, perskaitytas knygoje, mums suteikia žinių, naujų idėjų, dvasinio peno, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą. Žodis nuramina, paguodžia, palaiko, padrąsina, veda pirmyn, augina. Drąsiai teigiu - visapusiškai augame skaitydami!

 

 

 

 

 

ev.lt