Naujienos

briedisĮdomus rytas darželyje. Mus aplankė gidas – miškininkas – eigulys Raimundas. Kalbėjomės, klausėmės, vartėme knygutes, net žaidėme žaidimus. Su savimi eigulys atsinešė ragus - pačią didžiausią elnio puošmeną.

Aišku ir apie patį ragų savininką išgirdome daug įdomaus: kaip jis atrodo, kaip ir kur gyvena, koks jo charakteris, kaip jis elgtųsi mus pamatęs, kaip jis bendrauja su savo gentainiais, kur eina pailsėti.

Sužinojome, kad elnias turi puikią regą, puikią uoslę, puikią klausą, todėl jo miške beveik nesutiksi, nors čia ir jo namai. Elniai yra baikštūs ir jautrūs, todėl jie mielai laikosi atokiau nuo žmonių, nuo triukšmo ir nuo kitų trikdžių. Šie gyvūnai ėda augalus. Ir maitinasi jie ramiai, neskubėdami, nesiblaškydami.

Keista, bet pavasarį elniai numeta ragus, tarsi jie būtų jiems nebereikalingi. Turėjome galimybę ir mes šiuos gražuolius paliesti, paglostyti ir net pakilnoti. Sužinojome, kad ragai ir atskiros jų dalys turi kilmingus pavadinimus - karūna, rožė, perlai. Be jokios abejonės - tai  brangi puošmena.

Paplepėję, pasimokę ir pažaidę susitarėme, kitąkart keliauti miškan ir praktiškai susipažinti su gamtos įdomybėmis.

 

 stovyklos logo

 

 

 

ev.lt

NIUIA